„Hátrányos helyzetű dolgozók foglalkoztatása

„Hátrányos helyzetű dolgozók foglalkoztatása a Nagycsaládosok Nyirádi és Környéki Egyesületénél”

GINOP-5.1.3-16-2017-00154

A kedvezményezett neve: Nagycsaládosok Nyirád és Környéki Egyesülete

A projekt célja versenyképes jövedelemszerző tevékenységek folytatásával a hosszú távú pénzügyi-gazdasági fenntarthatóság, az önfenntartás, a piac pozíció megerősödése és a versenyképesség javulása volt. Üzleti tevékenységünk szinergiában van eddigi társadalmi-, szociális és oktatási munkánkkal. Projektünk szlogenje: Vissza a természethez

A projekt két helyen valósult meg: Nyirádon és Balatonedericsen

A projekt keretében az alábbi tevékenységeket valósítottuk meg:

1.) Élelmiszer termékeket gyártottunk a helyi kisgazdaságban megtermelt vagy őstermelőktől felvásárolt alapanyagokból A termékek köre lekvár, mézalapú termékek.

2.) Mézalapú szappanok gyártása

3.) Illóolajok gyártása

4.) Erdei iskola a diákok számára

A pályázat társadalmi üzenete: az iskolások erdei iskola keretében részt vehetnek a gazdálkodásban, testközelből tanulmányozhatnák az élelmiszerek előállítását, részfolyamatokat maguk csinálhatják.

A projekt tervezett befejezési dátuma:  2019.05.31

A projekt azonosító száma: GINOP-5.1.3-16-2017-00154