Pályázati Projektek

• A projekt címe: "Munka és Család" - támogató szolgáltatások nyújtása a Nagycsaládosok Nyirád és Környéki Egyesületével
  • a támogatás összege: 40 000 000 Ft
  • a támogatás mértéke: 100%
  • a projekt tartalmának bemutatása: A nők munkaerő-piaci helyzetének, a család és munka összeegyeztethetőségének javítása, a család társadalmi szerepének stabilizálása. Fő célunk a térségben élő nők családi, társadalmi és munkaerőpiaci szerepeinek összeegyeztetését elősegíteni, a nők foglalkoztathatóságát, atipikus munkavégzését népszerűsíteni. Kiemelt feladatunk a nők – már említett munkaerőpiaci integrálódásán túl – a családok helyzetének javítása közvetlen és közvetett segítségnyújtással, a munkáltatók és a munkavállalók közötti együttműködés elősegítése, a család és a munka összeegyeztethetőségének érdekében. Mivel a projekt a nők helyzetének javításán keresztül a családok működését célozza, így a tevékenységek során a nők elérésekor az egész család (apák, gyermekek, idősebb generáció/nagyszülők) bevonása is fontos szempont.
  • a projekt befejezési dátuma: 2019.09.01.
  • a projekt azonosító száma: EFOP-1.2.1-15-2016-00653

• A projekt címe: Nyirád és Térsége Nő-Köz-Pont
  • a támogatás összege: 197 537 958 Ft
  • a projekt tartalmának bemutatása:

A projekt megvalósítása alatt létrehozott helyi Nő-Köz-Pont célja, hogy a térségben élő nők családi, társadalmi és munkaerő-piaci szerepeinek összeegyeztetését elősegítse, a nők foglalkoztathatóságát, atipikus munkavégzését népszerűsítse.  A Nő-Köz-Pont feladata olyan helyi hálózat létrehozása, amely beazonosítja, nyilvántartja, közvetíti a nők és a hozzájuk kapcsolható családi környezet számára a térségben elérhető szolgáltatásokat. Kiemelt feladata a nők és a családok helyzetének javítása, az atipikus munkavégzési formák elterjesztése közvetlen és közvetett segítségnyújtással. Illetve a munkáltatók és a munkavállalók közötti együttműködés elősegítése, a család és a munka össze-egyeztethetőségének érdekében.

• a projekt befejezési dátuma: 2020.09.01.
  • a projekt azonosító száma: EFOP-1.2.9-17-2017-00122

• A projekt címe: Önkéntes Akadémia – Társadalmi Felelősség – és szerepvállalás a hátrányok leküzdéséért
  • a támogatás összege: 25 000 000 Ft
  • a projekt tartalmának bemutatása:

Generációk közötti kapcsolattartás, együttműködés, kommunikációt tartalmazó események szervezése. Közösségfejlesztés, helyi hagyományok ápolása, közösségi aktivitást célzó események,   rendezvények szervezése. Családok megerősítését, fiatalok felelős életre nevelését segítő programok támogatása. Önkéntességre való hajlamosság növelése.

• a projekt befejezési dátuma: 2020.03.01.
  • a projekt azonosító száma: EFOP-1.3.5-16-2016-00324

• A projekt címe: „Lépésről-Lépésre” Tapolcai Tanoda
  • a támogatás összege: 18 850 000 Ft
  • a projekt tartalmának bemutatása:

A Tanoda célja olyan tevékenységrendszer megalkotása és alkalmazása, amely hozzájárul ahhoz, hogy a hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek, az alap-, illetve középfokú intézményekben sikereket érjenek el. Elsősorban tanulmányi, szociális, kulturális és lelki segítséget nyújt.

• a projekt befejezési dátuma: 2018.12.31.
  • a projekt azonosító száma: EFOP-3.3.1-16-2017-00051